IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Bronie v2

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Bronie v2 Empty
PisanieTemat: Bronie v2   Bronie v2 Xwav4GrPią Lip 15, 2016 2:06 am

Bronie Powszechne

KAMYK
SZTYLET
Broń zwykle używana przez cywili. Jest to obosieczny nóż, którego konstrukcja optymalizowana jest do zadawania pchnięć. Najczęściej krótka o cienkiej, ostro zakończonej głowni i niewielkim, prostym jelcu.
NÓŻ BOJOWY
Rodzaj noża zbliżonego do sztyletu lub bagnetu w zależności od wykonania. Cechą charakterystyczną tego typu broni jest przeznaczenie do walki wręcz, choć można tymi nożami też rzucać.
Dostępność: Sklep.
MACZUGA
Ma kształt pałki rozszerzającej się na jednym końcu, wykonanej najczęściej z twardego drewna z masywną głowicą, którą nabijano czasem kamieniami (najczęściej krzemiennymi kolcami) lub metalowymi ćwiekami. W miarę ewolucji tej broni, do drewnianego trzonka mocowano głowice z kamienia lub metalu.
OKUTY KIJ
DZIDA
PROCA
ŁUK PROSTY
Wykonany z gałęzi ciosowych bądź jesionowych, czasem również z bambusa.

Bronie Wojskowe

MORGENSZTEM
Rodzaj wekiery, okutej maczugi o głowicy nabitej żelaznymi kolcami w kształcie gwiazdy. Broń ma różną długość, ale i są różne jakości jej wykonania – od najprostszych drewnianych, z gwoździami nabitymi przez zwykłego kowala, po świetnie wykonane egzemplarze pochodzące z warsztatów zawodowych wytwórców broni.
TOPÓR
Składa się zazwyczaj z obucha w kształcie zaostrzonego klina wykonanego ze stali niestopowej i styliska z twardego drewna. W obuchu wykonany jest otwór równoległy do ostrza, w którym za pomocą klina mocowane jest stylisko. Rzadko spotyka się siekiery o dwóch ostrzach.
MŁOT BOJOWY
Składa się z bijaka kamiennego lub metalowego, osadzonego na trzonie, zwykle drewnianym, choć zdarza się, że i z metalowego.
NADZIAK
Przypomina z wyglądu młotek o drewnianym lub stalowym stylisku i stalowej głowicy z jednej strony tępej (prostokątnej, kwadratowej) lub siekierki, a z drugiej zaopatrzonej w ostry, często zakrzywiony kolec nazywany dziobem. Broń ta służyła do rozbijania lub przebijania, w zależności, którą stroną głowicy uderzano, zbroi i hełmu przeciwnika.
MACZETA
Rodzaj długiego, bardzo szerokiego noża podobnego do tasaka.
MIECZ
Broń charakteryzująca się prostą głownią, zwykle obosieczną  otwartą rękojeścią. W zależności od rodzaju, miecz trzymany był jedną ręką lub dwoma rękami.
WŁÓCZNIA
Ogólna nazwa długiej prostej broni drzewcowej. W zależności od ciężaru, rozmiarów, kształtu i rodzaju ostrego zakończenia (grotu), włócznia mogła służyć do miotania na odległość (broń rzutna) lub do walki wręcz.
HALABARDA
Dwuręczna broń drzewcowa, typowa halabarda ma ok. 2,5-metrowe drzewce z głownią łączącą w sobie elementy trzech broni: topora z jednej strony, haka z drugiej i włóczni pośrodku (w postaci długiego grotu). Dzięki temu jest uniwersalna, mogąc służyć zarówno do cięcia jak i kłucia. Hak jest szczególnie użyteczny przeciw jeżdżą, pozwalając halabardnikowi ściągnąć go z wierzchowca.
ŁUK REFLEKSYJNY
Łęczysko nie jest prostym prętem, lecz kilkuwarstwową kompozycją drewna, rogu i ścięgien. Wewnętrzna strona łuku wykonana jest z kurczliwego rogu, wewnętrzna z drewna, zewnętrzna ze ścięgien. Tak wykonane łęczysko nie jest w stanie rozprężonym proste, lecz tworzy wybrzuszony na zewnątrz kształt. Powoduje to, że przy mniejszych wymiarach łęczyska energia jest już zmagazynowana w łuku w stanie spoczynku. Łuk ten posiadał większy zasięg i siłę przebicia niż łuk prosty, ale jest on od niego znacznie mniejszy, co umożliwiało wygodne strzelanie z konia.
KUSZA REFLEKSYJNA
Są to kusze o łukach z ramionami wygiętymi w stronę brzuśca. Posiadają dłuższy naciąg od kusz zaopatrzonych w łuk prosty dzięki czemu zwiększa się ich szybkość oraz siła. Kusze refleksyjne są narażone na większe obciążenia. Są używane przez zaawansowanych kuszników. Są również znacznie głośniejsze.

Bronie Elitarne

RAPIER
Jest bronią białą o długiej, prostej i obusiecznej klindze, dłuższą od szabli. Wbrew obiegowym opiniom jest on stosunkowo ciężką i powolną bronią, wymaga od posługującego się nim szermierza sporej sprawności fizycznej.
SZABLA
Wyróżnia się jednosieczną, wygiętą głownią. Klinga szabli może być w części sztychowej poszerzona, czyli mieć ukształtowane tzw. pióro, zaczynające się zazwyczaj wyraźnym uskokiem na tylcu głowni, rzadziej – poszerzające się płynnie, bez uskoku. W niektórych egzemplarzach tylec pióra może być ostrzony (mówimy wówczas o szabli z piórem dwusiecznym). Przeznaczona do zadawania cięć i sztychów (pchnięć).
KATANA
Miecz, o długości głowni powyżej 60 cm, jednosiecznej, krzywej i z zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki. Rękojeść wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi, z oplotem jedwabnym lub w przypadku tradycyjnych katan z oplotem ze specjalnie preparowanej cienkiej i wytrzymałej na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne skóry rekina z elementami dekoracyjnymi.
MIECZ DWURĘCZNY
ŁUK ASTRACHAŃSKI
Łuk dłuższy od człowieka średniego wzrostu. Jeden koniec łuku wbija się w ziemię i przytrzymuje nogą. Naciągnięcie odbywa się obiema rękoma. Strzały przebijają opancerzonego żołnierza na wylot. Broń ciężka i nieporęczna.

Bronie Niepospolite

CEP
KOSA
Kosa jest narzędziem składającym się z długiego (0,6–0,8 m) wygiętego noża, zwanego też klingą, zamocowanego na długim (ok. 1,6-2,0 m) drzewcu. Ostrze noża znajduje się po wewnętrznej stronie wygięcia.
KUSZA REPETUJĄCA
Kusza repetowana jest kuszą z wbudowanym mechanizmem pozwalającym strzelcowi na jednoczesne napinanie kuszy i podawanie bełtów z przytwierdzonego magazynka. Charakteryzują się dużą szybkostrzelnością i niską siłą naciągu.
Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Bronie v2
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: