IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Bestiariusz

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Bestiariusz Empty
PisanieTemat: Bestiariusz   Bestiariusz Xwav4GrPią Maj 29, 2015 3:28 pm

Alkonost
Stworzenie o ciele ptaka i głowie pięknej kobiety. Charakteryzuje je niezwykły głos, który sprawia, że zasłyszany raz, staje się jedyną rzeczą, której pragnie się słuchać. Alkonost składa jaja na plaży i turla je w kierunku morza. Kiedy jaja pękają, zrywa się ogromna burza, a morze staje się nieposkromione.  
Występowanie: tereny pokojowe i neutralne.Chowaniec

Banshee
Zjawa w kobiecej postaci, najczęściej zwiastująca śmierć. Jest zawsze ubrana na biało i ma długie, jasne włosy, które czesze srebrnym grzebieniem. Podobnie jak skrzaty, banshee przywiązują się do jednego domostwa, ale zamiast pomagać w gospodarstwie te dziwne i posępne istoty, płacząc snują się po okolicy i piorą odzież osób mających wkrótce umrzeć. Jedni opisują banshee jako piękne, drudzy zaś jako szkaradne, ale wszyscy zgodnie stwierdzają, że w ich wyglądzie jest coś przerażającego.  
Występowanie: cała kraina.Chowaniec

Barghest
Jego cechy szczególne to ogromne zęby i szpony, czarna sierść i przenikliwe żółte, a czasem czerwone oczy. Pojawia się tylko w nocy. Według legendy każdy, kto go zobaczy, wkrótce umiera. Inna wersja mówi, że pies ten chroni niewinnych ludzi w nocy. W każdym razie osób, którym udało się przetrwać spotkanie z tymi stworzeniami jest bardzo mało.
Występowanie: cała kraina.Chowaniec

Bazyliszek - czasem nazywany królem węży.
Bazyliszek, wykluwany z jaj, które składają siedmioletnie koguty, a następnie wysiadywane 9 lat przez ropuchy lub węże, może żyć wiele wieków. Według niektórych legend bazyliszek jest stworzeniem, które rodzi się raz na 100 lat. Wyglądem przypomina olbrzymiego węża, kojarzony jest także z jaszczurką. Może osiągnąć do piętnastu metrów długości. Żywi się wszelkiego rodzaju ssakami, ptakami, a także większością gadów. Jest śmiertelnym wrogiem pająków. Do obrony służą mu kły oraz wręcz toksyczny oddech. Przede wszystkim znany jest jednak ze swojego spojrzenia – kto spojrzy mu w oczy natychmiast zmienia się w kamień.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Burak, Al-Burak – rumak.
Stworzenie ma rozmiary nieco większe od osła i mniejsze od muła oraz białe skrzydła przy nogach. Posiada ludzką, kobiecą twarz, uszy osła, tułów konia i ogon pawia. Opisywany często jako symbol boskiej miłości oraz czystych zamiarów. Jest stworzeniem rzadko spotykanym, ale niezwykle spokojnym i przyjaźnie nastawionym do otoczenia.
Występowanie: okolice Quinlan.Chowaniec

Centaur
Centaury są połączeniem człowieka i rumaka. Ich przednia część, mianowicie głowa, tors i ręce należą do człowieka, a tyłów i nogi do konia. Występuje we wszystkich spotykanych u konia maściach. Jest to stworzenie inteligentne i zdolne do ludzkiej mowy. Centaury zamieszkują lasy. Ich życie jest tajemnicą, nie są znane ich zachowania kulturowe i społeczne. Są osobnikami skrytymi i nieufnymi, w razie niebezpieczeństwa agresywnymi. Uważa się, że znakomicie opanowały sztukę łucznictwa, wleczenia, wróżenia i astronomii.
Występowanie: tereny neutralne.Chowaniec

Chimera
Rzadko spotykane stworzenie. Jest potworem o głowie lwa, tułowiu kozy i ogonie smoka. Jest bardzo niebezpieczna, złośliwa i krwiożercza.
Występowanie: okolice Mhravak.Chowaniec

Chochlik
Mają elektrycznie niebieską barwę skóry, do ośmiu cali wzrostu i są bardzo złośliwe. Uwielbiają płatać wszelkiego rodzaju figle i psikusy. Pomimo braku skrzydeł potrafią latać. Wydają z siebie wysokie, niezrozumiałe dla innych dźwięki. Proszek z wysuszonych stóp chochlików stymuluje umiejętności latania. Często dodawany jest do artefaktów.  
Występowanie: lasy.Chowaniec

Chochoł
Chochoł jest słomianym stworem. Zazwyczaj nieszkodliwy, lecz gdy się go obrazi płata figle i psoty. Nie odczepi się, dopóki nie zostanie spalony wraz z rośliną, którą się opiekuje. Powstaje często z kopców słomy, którą okrywa się słabsze rośliny na zimny i mroźny czas.
Występowanie: pola, łąki.Chowaniec

Czerwony kapturek
Te karłowate stworzenia żyją w jamach na byłych polach bitwy, wszędzie tam gdzie rozlała się krew. Pomimo, iż łatwo je odpędzić łatwymi zaklęciami są niebezpieczne dla osób, które nie umieją posługiwać się magią.
Występowanie: pogorzeliska.Chowaniec

Czerw pustyni
Czerwie są stworami z wyglądu przypominającymi ziemskie pierścienice, z tą różnicą, że są o wiele większe – ich długość może sięgać kilkuset metrów, przy czym potwierdzone są obserwacje czerwi o długości nawet ponad 400 metrów i średnicy 40 metrów. Pokryte są na całej długości łuskami, które chronią je przed wszechogarniającym piaskiem. Poruszają się głównie pod ziemią. Stworzenia te są bardzo niebezpieczne.
Występowanie: pustynie.Chowaniec

Druzgotek
Rogaty, bladozielony demon wodny. Ma bardzo długie palce, które pomimo silnego chwytu jest łatwo złamać. Żywi się małymi rybkami. Ma agresywny stosunek do wszystkich istot. Zdarza się jednak, że jest udomowiany przez Trytony.
Występowanie: jeziora.Chowaniec

Feniks
Symbol słońca oraz wiecznego odradzania się.
Wspaniały szkarłatny ptak wielkości łabędzia o złotym ogonie, dziobie i szponach. Kiedy się zestarzeje stara się odrodzić, najpierw ginąc w płomieniach, a następnie powstając z popiołu jako pisklę. Feniks może znikać i pojawiać się gdzie chce. Jego pieśń jest magiczna. Mówi się, że wzmacnia odwagę. Łzy feniksa mają silne właściwości lecznicze. Są łagodnymi stworzeniami, które nigdy nie zabijają, a żywią się tylko ziołami.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Ghul
Stworzenia te odznaczają się wyjątkową brzydotą. Stwór żywiący się ciałami zmarłych, pożera trupy już nazajutrz po pogrzebie. Czasem także atakuje żywych, a swoje ofiary rozszarpuje. Jest wrażliwy na srebro, ostre światło oraz ogień. Lubią zgrzytać zębami.
Występowanie: pola bitew i cmentarze.Chowaniec

Gnom
Istota o niewielkim wzroście, mieszkająca zazwyczaj pod ziemią, cechująca się długowiecznością oraz niesamowitymi zdolnościami technicznymi i bardzo dobrą pamięcią. Jest bardzo strachliwy, uważa, że inne rasy chcą go wykorzystać do swoich celów (i w sumie ma rację).  
Występowanie: podziemia.Chowaniec

Goblin
Istotka zła albo raczej bardzo złośliwa. Do tego brzydka i groteskowa, z wielkimi uszami, nosem i w większości przypadków z zieloną skórą. Istoty te są dość prymitywne, żyją w lasach i jaskiniach. W przeciwieństwie do Gnomów nie są uzdolnione, nic nie wiadomo o ich wytworach kultury czy podziałach społecznych. Są bardzo agresywne i brutalne, żywią się surowym mięsem.
Występowanie: lasy.Chowaniec

Golem
Istota utworzona z gliny na kształt człowieka, ale pozbawiona duszy. Rozumiejąca ludzką mowę. Ciężko powiedzieć coś na temat jego charakteru, gdyż wszystko zależy od stwórcy czy też obecnego pana i władcy. Istnieje możliwość ulepienia swojego własnego.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Gryf
Głowa gigantycznego orła, a tyłów i łapy lwa. Są to zwierzęta o gwałtownym charakterze, żywią się surowym mięsem. Można je oswoić i wykorzystywać do pilnowania cennych skarbów.
Występowanie: góry.Chowaniec

Hipogryf
Stworzenie zbliżone budową do gryfa, będące połączeniem gryfa (pół orła, pół lwa; przednia część, czasem tylko skrzydła i głowa) i klaczy konia (tylna część). Stworzenia te są bardzo nieufne i ostrożne. Potrafią zaatakować, kiedy czują się zagrożone. Można go oswoić, acz tego zadania powinni podejmować się doświadczeni specjaliści.  
Występowanie: góry.Chowaniec

Hippokampy – konie morskie.
Są to istoty o mieszanej budowie. Górna część ich ciała (tułów, głowa) jest podobna do ciała konia, natomiast dolna ma kształt ryby, pomimo tego posiadają parę końskich nóg.
Żyją w stadach. Choć są nieufne, da się je oswoić.
Występowanie: morze. Chowaniec

Hobgoblin
Miły i przyjazny kuzyn Goblina. Hobgobliny mają jedną lub dwie stopy wzrostu, są owłosione i nagie – czasem noszą brązowe ubrania. Są domatorami i rzadko wychodzą na zewnątrz. Opisuje się jako przyjazne, brzydkie i marudne. Zaczepiane robią się wredne. 
Występowanie: jaskinie.Chowaniec

Huldra
Huldra są pięknymi dziewczynami. Jedyne co odróżnia je od śmiertelniczek to krowi ogon wystający spod sukienki. Jeżeli uwiedziony przez nią chłopak nie zauważy ogona, przepada z kretesem. Są sytuacje gdzie siła miłości przezwycięża czary. Gdy Huldra bierze ślub z uwiedzionym młodzieńcem, ogon jej odpada, a ze związku rodzą się normalne dzieciaki. Takie to lovestory. <3
Występowanie: cała kraina.Chowaniec

Jednorożec
Symbol czystości i niewinności. Jest rogatym koniem. Dorosłe osobniki są śnieżnobiałe. Młode natomiast rodzą się złote, a wraz z dorastaniem zmieniają barwę umaszczenia na srebrną. Róg, krew i włos jednorożca, mają silne właściwości magiczne. Wzmacniają działanie artefaktów, w których się znajdują.
Stworzenia te unikają spotkań z mieszkańcami Ashtale. Trudne do złapania.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Jeżanka
Ryba pokryta kolcami. Są to raczej niegroźne stworzonka, żywiące się mniejszymi od siebie rybami. Złośliwie wyjadają rybakom łowy z sieci.
Występowanie: zbiorniki wodne.Chowaniec

Kąsający Elf
Wygląda jak malutki człowieczek, ale całe jego ciało jest pokryte grubym, czarnym włosiem. Posiada dwie pary rąk i nóg. Skrzydła ma grube, błyszczące i zaokrąglone. Ma również ostre jak brzytwa zęby, a jego ukąszenie jest trujące. Należy niezwłocznie zażyć antidotum.
Kąsające Elfy lubią chłodny klimat. Składają około pięciuset jaj naraz, które zakopują. Młode wykluwają się po trzech tygodniach i są całkowicie samodzielne. Ich ślina używana jest do trucizn.
Występowanie: zimne miejsca.Chowaniec

Kelpie
Nadnaturalny wodny koń zmieniający kształt. Bardzo często przybiera postać owłosionego brutalnego mężczyzny, który ściga i zabija podróżników. Jego najczęstszą formą jest majestatyczny i łagodny koń przy strumieniu. (Nie, w strumień się nie zmienia). Jeśli ktoś go dosiądzie, kelpie poszarżuje w najgłębsze partie wody, porywając ze sobą i zatapiając nieszczęsnego jeźdźca. No, a tam siedzi Kraken i tuli statki.  
Występowanie: zbiorniki wodne.Chowaniec

Kraken
Legendarny stwór morski, bardzo ciężko go spotkać. Przyjemność tę miały pojedyncze osoby, o ile udało im się przeżyć spotkanie. Wygląda jak kałamarnica olbrzymia. Lubi przytulać statki.
Występowanie: morze.Chowaniec

Langustnik
Z wyglądu przypomina homara, jednak nie należy go spożywać. Jego mięso jest bardzo trujące. Powoduje wysoką gorączkę, zabarwia ciało na zielono. Ugryzienie również niesie za sobą nieciekawe konsekwencje. Ofiara ukąszona przez zwierzę ma pecha przez kolejny tydzień i nic nie może z tym zrobić. Z jego jadu produkuje się eliksir rozpaczy.
Występowanie: morze..Chowaniec

Lunaballa
Jest to niezwykle nieśmiałe i rzadkie stworzonko, które opuszcza swą norę jedynie podczas pełni księżyca. Ma gładkie, bladoszare ciało, wyłupiaste oczy na czubku głowy i cztery wrzecionowate nogi o ogromnych płaskich stopach. Podczas pełni wykonuje rytmiczne, ale bardzo skomplikowane tańce nogami. Najprawdopodobniej jest to pewien rodzaj zalotów. Obserwowanie takiego tańca jest niesamowite. Ich srebrzyste odchody są bardzo dobrym nawozem dla magicznych ziół i kwiatów.
Występowanie: tereny neutralne.Chowaniec

Mantykora lub Mantikora
Potwór podobny do Sfinksa oraz chimery. Wygląda jak lew z głową człowieka, skrzydłami smoka lub nietoperza oraz ogonem skorpiona. Ogon mantykory zawiera silną truciznę, która zabija w kilka chwil. Atakuje ogonem z zasadzki i pożera zabitych ludzi w całości.
Występowanie: tereny wrogie.Chowaniec

Memorek
Jest malutkim ptaszkiem o wyglądzie wróbelka. Żywi się małymi owadami i niektórymi jeżynami. Przez całe swoje życie jest niemy, dopiero tuż przed śmiercią wydaje z siebie dźwięk, na który składają się wszystkie do tej pory usłyszane odgłosy. Ich pióra wchodzą w skład eliksirów wspomagających pamięć.
Występowanie: lasy.Chowaniec

Nieśmiałek
Malutkie stworzonko mieszkające i pilnujące drzew. Nieśmiałek z wyglądu przypomina znanego nam patyczaka, choć jest nieco większy, a i tak trudno go zauważyć. Żywią się insektami, są też pokojowo nastawione. Kiedy jego domek (drzewo, na którym mieszka) jest w niebezpieczeństwie, rzuca się na powiedźmy drwala czy wandala i wydłubuje mu oczy.
Występowanie: lasy.Chowaniec

Nisse
Nisse przypomina krasnoludka. Zazwyczaj przedstawiany jest jako postać wzrostu małego dziecka, z siwą brodą i czerwoną czapeczką. Nisse opiekują się domem i obejściem w nocy, gdy gospodarze śpią. W zamian oczekują drobnych prezentów (pożywienia). Niezadowolone płatają psikusy.
Występowanie: osady.Chowaniec

Ogr
Ogry to rasa człekokształtnych, gwałtownych i okrutnych potworów, jedzących ludzkie mięso. To wielkie, grube stwory o szarej skórze, uzbrojone w maczugi. Dysponują ogromną siłą fizyczną i jeszcze większym apetytem. Ludziom zwykle udaje się je pokonać.
Występowanie: tereny wrogie.Chowaniec


Reem
Rzadki, olbrzymi wół o złotej sierści. Wypita krew Reema daje niezwykłą siłę, ale trudności jakie sprawia jej pozyskanie są powodem dla którego towar jest tak niezwykle cenny i rzadki.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Salamandra
Mała ogniolubna jaszczurka. Żywi się płomieniami. Jej umaszczenie zależne jest od temperatury ognia, w którym przebywa. Od kryształowo białej, przez niebieski, aż do szkarłatu. Salamandry mogą przeżyć poza ogniem do sześciu godzin, jeżeli będą regularnie karmione pieprzem. Krew tych stworzeń ma silne właściwości wzmacniające i lecznicze.  
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Syncerus
Poruszają się wielkimi stadami, które czasem składają się z setek osobników, ale można je również napotkać w mniejszych grupach. Są agresywne i pobudliwe – uważa się je za jedne z najniebezpieczniejszych zwierząt.
Występowanie: pola, łąki.Chowaniec

Świetliki bagienne
Zjawisko dostrzegalne nocami nad bagnami, mokradłami i torfowiskami, mające postać niewielkich światełek unoszących się ponad powierzchnią. Uważa się, że są to pokutujące dusze zmarłych niegodziwców, a także za nieprzychylne wędrowcom, gdyż lubią ich wyprowadzać i gubić im drogi.
Występowanie: bagna, mokradła.Chowaniec

Warg
Istota przypominająca wilka, lecz większa, bardziej drapieżna i inteligentniejsza, a czasem obdarzona świadomością. Stworzenia te mogą służyć jako wierzchowce, o ile znajdzie się ktoś odważy aby je oswoić. Bestie są niebezpieczne.
Występowanie: cała kraina.Chowaniec

Wiwern
Wiwern to kilkumetrowej długości gad z jedną parą nóg uzbrojonych w szpony i parą błoniastych skrzydeł. Posiada długą szyją i ogon, często zakończonym harpunim, jadowitym grotem jak jego język. Wielkie i niebezpieczne stworzenie.
Występowanie: góry.Chowaniec

Włochaty MacBoon
Jest zwierzęciem mięsożernym, bardzo przy tym niebezpiecznym. Przypomina włochatego pająka, chociaż każda jego kończyna zakończona jest kudłatą stopą.
Występowanie: cała kraina.Chowaniec

Żar-ptak
Z wyglądu przypomina pawia, którego pióra płoną żywym ogniem. Zarówno samo zwierzę, jak i jego ogniste pióra posiadają szczególną moc magiczną.
Występowanie: nieznane.Chowaniec

Prócz wyżej wymienionych bestyjek, w krainie spotkać można wszystkim nam znane i kochane gatunki zwierząt.

Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Bestiariusz
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: