IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Spis roślin

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Spis roślin Empty
PisanieTemat: Spis roślin   Spis roślin Xwav4GrPią Maj 29, 2015 3:30 pm

BĄBLINKA
Przypominająca pałki wodne roślina, która znajduje się na dnie jezior i rzek. Jest twarda oraz łamliwa. Poddana odpowiedniej obróbce służy do wyrobu magicznego i dystansowego oręża. Raz na kwartał na jej czubku wyrasta bulwa z zarodnikami.
Występowanie: jeziora i rzeki na terenach neutralnych.

CHMIEL
Jest przyprawą wykorzystywaną do produkcji piwa, a także niektórych leków, kosmetyków i likierów. Uprawia się go na żyznych, dobrze nasłonecznionych ziemiach. Mieszanki z szyszek chmielu mają właściwości antymagiczne, podobne do właściwości innych konopii.
Występowanie: tereny neutralne.

DUZIAK
Nietypowa roślina, która pokryta jest szarawą, półprzeźroczystą błoną. Jej wnętrze świeci w ciemności - w ten sposób wabi owady, a następnie je pożera. Duziaki często używane są jako lampy w taleńskich domostwach.
Występowanie: jaskinie, lasy.


GRZYBIAKI
Są to grzyby, które osiągają rozmiary drzew. Rosną na podmokłych, zacienionych terenach. Ich nóżki są używane jako materiał budulcowy łodzi oraz statków. Ich spożycie może prowadzić do przewlekłych chorób.
Występowanie: lasy, bagna.


GWIAZDNICE
Podwodne rośliny, które przypominają rozgwiazdy. Mają żółty i delikatny kwiat oraz liście o wielkości ludzkiej dłoni. Są jadalne, stosowane do wyrobu naparów i zup, a także dżemów i kompotów.
Występowanie: jeziora, głębiny morza.


HALUCYNEK
Pnąca roślina, która ma niewielkie, błękitne kwiaty. Osadzone są one na giętkiej i mocnej łodydze. Jej nasiona są silnie narkotyzujące. Uprawianie halucynków jest nielegalne na terenach pokojowych i można za to pójść do więzienia.
Występowanie: tereny neutralne.

JODŁY WIESIK
Wysokie na 30 cm rośliny o maleńkich, błękitnych kwiatach. Podczas zaćmienia błyszczą delikatnym światłem. Legenda głosi, że prowadzą one do ukrytego przejścia, na którego końcu czeka radość i bogactwo.
Występowanie: pola, łąki.


KSIĄŻKOKWIAT
Roślina, która magicznie wyrasta wewnątrz długo otwartej i nieczytanej książki. Pachnie ładnie i kusząco, aczkolwiek może być niebezpieczna.
Występowanie: cała kraina.KWIAT PAPROCI
Kwiat zakwitający raz w roku w czasie przesilenia letniego. Znalazca magicznym sposobem ma zapewnione bogactwo i dostatek. Smarowanie się wywarem z tejże paproci przez kobiety podnosi płodność i chęć na seksualne igraszki, a także atrakcyjność.
Występowanie: lasy i łąki.

ŁUGON
Rosnąca na ponad cztery metry roślina, która jest wysoce niebezpieczna. Samo dotknięcie jej pędów powoduje paraliż i mdłości. Spożycie ługona prowadzi do poważnych chorób, a nawet śmierci.
Występowanie: tereny wrogie.


MASZKARA
Niezwykle łatwo pomylić ją z kwiatem paproci, a może być to zgubne. Roślina ta jest bowiem trująca i używana przez kobiety może postarzyć je oraz spowodować choroby. Maszkara zakwita raz na pół roku oraz ma tylko cztery płatki, a na środku gumowatą kulkę z nasionami.
Występowanie: cała kraina.

NIBYWŁOSEK
Niewymagająca roślina, która przypomina trawę. W fazie kwitnienia na jej czubku pojawia się mała kulka, z której można wycisnąć sok. Używany jest on do produkcji eliksirów, a także nabłyszczania peruk.
Występowanie: tereny pokojowe, neutralne.


ORESZKA
Zioło, które wyglądem niewiele różni się od ziemskich liści. Dość proste w hodowli, używane najczęściej w celach gastronomicznych jako przyprawy lub esencja wywarów. Niektórzy wierzą w ich magiczne, zdrowotne właściwości.
Występowanie: tereny neutralne, prywatne ogródki.

PARZYDLAK
Szarawy grzyb, którego zapach jest bardzo duszący i obrzydliwy. Dotknięcie go nieokrytym ciałem skutkuje pojawieniem się swędzącej wysypki, a także bąblów wypełnionych ropą. Spożywanie go nie jest zalecane.
Występowanie: lasy, bagna.


PRASTARE DRZEWO
Nieznany jest dokładny wiek tego drzewa, ale jego rozmiary są zdumiewające. Szerokością dorównuje wyspom, a jego korzenie oplatają niemalże całą krainę. Liście rośliny są bladoróżowe i używane do produkcji eliksirów.
Występowanie: Prastara Wyspa.


PURCHAWKI
Są to świecące grzyby, otoczone bezbarwną błoną. Z ich wnętrza wydobywa się niebieski gaz, który jest w stanie uśpić przechodniów. Zjedzenie takowej może skutkować silnym otruciem.
Występowanie: mokradła.


ROZTOCZEK
Podwodna roślina, którą żywią się hippokampy. Ma ona owalny kształt i jest glutkowata. Roztacza wokół siebie dziwny opar, który wprawia ludzi w stan rozbawienia. Talenów natomiast usypia, dlatego muszą się jej wystrzegać.
Występowanie: głębiny wodne.

ZNIKUŚ
Maleńki, intensywnie zielony listek, który wyrasta na cienkiej łodyżce. Jest to rzadko spotykana roślina, gdyż za dnia staje się niewidzialna. Używana jest jako okład na rany, albowiem ma właściwości odkażające.
Występowanie: obrzeża rzek i jezior.


ŻARLICA
Zgniłozielona narośl, która pojawia się na co najmniej dwustuletnich drzewach. Jest pasożytem i uniemożliwia owocowanie oraz porost roślin, na których przebywa. Należy usuwać ją umiejętnie, gdyż może przenieść się do żywego organizmu i powoli go zżerać.
Występowanie: cała kraina, drzewa.
Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Spis roślin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: