IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Spis eliksirów

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Spis eliksirów Empty
PisanieTemat: Spis eliksirów   Spis eliksirów Xwav4GrPią Maj 29, 2015 3:30 pm

ELIKSIRY
WZMACNIAJĄCE
Poziom 1

ELIKSIR ROZŚMIESZAJĄCY
Rozpoznanie: Limonkowy wywar, a w nim różowe granulki.
Działanie: Osoba, która spożyła eliksir, jest rozbawiona i nie może powstrzymać się od śmiechu. Wszystko staje się obiektem drwin i żartów. Dzięki temu płynowi nawet śmierć ukochanego wydaje się być zabawna!
Trwałość: 2 posty.

ELIKSIR NIEWIDZIALNOŚCI
Rozpoznanie: Niemalże niewidoczny płyn. Przypomina odrobinę gaz zamknięty w buteleczce.
Działanie: Po wypiciu eliksiru ciało jest czasowo niewidzialne (ale ubrania nie!). Doskonałe do zakradania się, bądź podglądania koleżanek i kolegów! Nieodzowny przyjaciel wścibskiej sąsiadki.
Trwałość: 3 posty.

ELIKSIR ODKAŻAJĄCY
Rozpoznanie: Granatowy kolor, wodnista konsystencja.
Działanie: Dość prosty do przyrządzenia płyn, który jest w stanie odkazić niemalże każdą ranę. Dzięki niemu można uniknąć choróbska lub zarazy, które wdają się przez krew.
Trwałość: Stała, do użytku miejscowego.

ELIKSIR ATRAKCYJNOŚCI
Rozpoznanie: Różowy kolor. Mienią się w nim drobinki.
Działanie: Jeżeli nie jesteś zbytnio rozchwytywany, a mimo to chciałbyś porozmawiać od czasu do czasu z płcią przeciwną, to ten napój jest stworzony wręcz dla Ciebie! Wystarczy wypić odpowiednią porcję, a staniesz się pożądany przez innych.
Trwałość: 4 posty.

ELIKSIR NA POROST WŁOSÓW
Rozpoznanie: Delikatny, brzoskwiniowy napój z bąbelkami.
Działanie: Marzenia o posiadaniu bujnej czupryny mogą zostać zrealizowane dzięki temu wywarowi. Należy wylać go na miejsce, które chcemy mieć bardziej owłosione i poczekać krótką chwilę na rezultat!
Trwałość: Stała. Po obcięciu lub ogoleniu włosy nie odrosną.

ELIKSIR SZCZĘŚCIA
Rozpoznanie: Złoty i gęsty wywar.
Działanie: Plotki głoszą, że po wypiciu tego napoju człowieka spotyka coś miłego. Ciekawe, czy to prawda?
Trwałość: Jednorazowy.

Poziom 2

ELIKSIR PRAWDY
Rozpoznanie: Śnieżny kolor. Po dodaniu do innego płynu jest nie do wykrycia.
Działanie: Osoba, która wypiła eliksir, jest zmuszona do mówienia prawdy. Nie może odpowiedzieć „nie powiem” czy pokiwać głową na boki. Wszystkie jej sekrety stają się publiczne.
Trwałość: 3 posty.

ELIKSIR BYSTROŚCI
Rozpoznanie: Różowy i świecący. Pełen bąbelków.
Działanie: Uczenie się nowych rzeczy sprawia Ci problem? Chcesz sprawdzić możliwości własnego umysłu? Dzięki temu eliksirowi będziesz w stanie rozwijać swoje umiejętności szybciej. Polecany dla osób, które mają trudności z koncentracją.
Trwałość: 4 posty.

ELIKSIR WIGORU
Rozpoznanie: Niebieski odcień. Wodnisty, z bąbelkami.
Działanie: Nawet jeżeli przebiegłeś przed chwilą maraton, to cudeńko postawi Cię na nogi. Dzięki wywarowi poczujesz się znów rześki i pełen energii.
Trwałość: Stała, można użyć go tylko raz dziennie.

ELIKSIR MŁODOŚCI
Rozpoznanie: Żółty napój, a w nim płatki kwiatów.
Działanie: Dzięki niemu możesz cofnąć się w czas dzieciństwa. W zależności od tego o jakiej liczbie pomyślisz (musi być mniejsza niż obecny wiek postaci), na tyle lat będziesz wyglądać!
Trwałość: 5 postów.

ELIKSIR UZDRAWIAJĄCY
Rozpoznanie: Czerwony i wodnisty, przypomina krew.
Działanie: Napój ten jest w stanie wyleczyć praktycznie każdą chorobę. Gorączka, kaszel i nudności znikają w mgnieniu oka. Nie działa on jednak na objawy spowodowane trucizną.
Trwałość: Stała, można użyć go tylko raz dziennie.

ELIKSIR SKRZELISTY
Rozpoznanie: Pomarańczowy odcień. Mętny i jednolity.
Działanie: Płuca człowieka nabywają zdolność do czerpania tlenu z wody, co umożliwia oddychanie pod nią. Dzięki temu eliksirowi można wydobyć wiele roślin i skarbów, znajdujących się na dnie oceanu.
Trwałość: 8 postów.

ELIKSIR OSWAJANIA
Rozpoznanie: Fioletowy wywar, pełen bąbelków.
Działanie: Wzbudza zaufanie zwierząt oraz wszelkich bestii, nawet tych trudnych do obycia. Dzięki niemu zdobycie upragnionego chowańca może stać się o wiele prostsze.
Trwałość: Jednorazowy.

ELIKSIR OCHRONNY
Rozpoznanie: Zależnie od osoby, jest różowy, bądź brzoskwiniowy. Gęsty i jednolity.
Działanie: Uodparnia osobę na działania magiczne skierowane w jej kierunku. Potężne czary z mistrzowskiego poziomu potrafią jednak złamać tę barierę.
Trwałość: 4 posty.

Poziom 3

ELIKSIR ODTRUWAJĄCY
Rozpoznanie: Popielata barwa. Bulgocze na wierzchu.
Działanie: Jest to antidotum, które neutralizuje praktycznie każdą truciznę w organizmie, gdyż wchłania ją i nie dopuszcza do rozprzestrzeniania. Niezwykle trudny do przygotowania wywar.
Trwałość: Stała, można go użyć tylko raz dziennie.

ELIKSIR KAMELEONA
Rozpoznanie: Wściekle turkusowy i świecący.
Działanie: Pozwala on na modyfikację własnego kodu genetycznego, aby uzyskać upragniony wygląd. Przed wypiciem należy wyobrazić sobie wybrany wizerunek. Efekt jest jednak czasowy i dość bolesny.
Trwałość: 6 postów.

ELIKSIR MIŁOŚCI
Rozpoznanie: Łagodny, różowy kolor. Mętny i gęsty.
Działanie: Wywołuje poczucie silnej więzi do osoby, którą zobaczyło się jako pierwszą po spożyciu napoju. Wrażenie to przypomina miłość, aczkolwiek nie jest nią do końca. Powoduje chęć zbliżenia się, pomocy i bezwarunkowej opieki.
Trwałość: 5 postów.

ELIKSIR ŻYCIA
Rozpoznanie: Czerwony i gęsty, pulsujący.
Działanie: Ponoć jest w stanie uleczyć niemalże każdą ranę, nawet gdy ktoś jest cal od śmierci. Na dodatek, przedłuża życie i sprawia, że jest się częściowo odpornym na trucizny. Ciągłe spożywanie tego eliksiru powoduje jednak obłęd i szaleństwo.
Trwałość: Jednorazowy.

ELIKSIRY
OSŁABIAJĄCE
Poziom 1

ELIKSIR USYPIAJĄCY
Rozpoznanie: Zielony kolor. Bulgocze i dymi.
Działanie: Powoduje natychmiastowe zaśnięcie osoby, która go wypije. Bardzo często dodatkowym skutkiem ubocznym są koszmary i ślinotok.
Trwałość: 3 posty.

ELIKSIR ROZPACZY
Rozpoznanie: Ciemny, purpurowy, są w nim czarne drobinki.
Działanie: Wprowadza osobę w stan wyimaginowanej agonii. Człowiek nie widzi sensu własnego istnienia, a wszystkie działania wydają się bezcelowe.
Trwałość: 2 posty.

ELIKSIR KATARU
Rozpoznanie: Wściekle żółty kolor. Jednolity, gęsty.
Działanie: Osoba, która wypije napój, zaczyna mieć objawy przeziębienia. Towarzyszy jej ból głowy oraz zatok, a także niepowstrzymany, cieknący katar. Co najciekawsze, jest on żółty, a nie zielony!
Trwałość: 4 posty.

ELIKSIR ŁYSIENIA
Rozpoznanie: Szara, wodnista barwa i konsystencja.
Działanie: Jeden z popularniejszych płynów, aby zrobić komuś psikusa. Powoduje czasową utratę włosów w miejscu, które zostanie nim polane.  
Trwałość: 4 posty.

ELIKSIR USPOKAJAJĄCY
Rozpoznanie: Granatowy, w nim bąbelki powietrza.
Działanie: Uśmierza zdenerwowanie, rozochocenie i w pewien sposób otępia zmysły. Człowiek, który wypije ten wywar, odzyskuje trzeźwość myślenia. Jest bardzo racjonalny i spokojny, ciężko go wyprowadzić z równowagi.
Trwałość: 4 posty.

Poziom 2

ELIKSIR POSTARZAJĄCY
Rozpoznanie: Żółtawy i okropnie śmierdzący.
Działanie: Każdą postać przeistacza w pomarszczonego staruszka. Niektórym pojawia się nawet broda i zaczyna dokuczać reumatyzm. W przypadku spożycia go po eliksirze młodości, przywraca aktualny wiek i wygląd.
Trwałość: 5 posty.

ELIKSIR ZAPOMNIENIA
Rozpoznanie: Błękitna barwa, na wierzchu widać bańki.
Działanie: Osoba, która wypiła eliksir, zapomina co działo się w przeciągu ostatnich 5 postów. Traci czasowo przytomność, a gdy się budzi nie ma pojęcia co się właśnie wydarzyło. Wspomnienia można jednak odzyskać, aczkolwiek tylko dzięki użyciu magii powietrza.
Trwałość: Stała. Omdlenie na 1 post.

ELIKSIR WYCIEŃCZAJĄCY
Rozpoznanie: Błotnisty kolor. Mętny i gęsty.
Działanie: Odbiera siły witalne osoby, która go spożyje. Jedynym jej marzeniem jest położenie się do łóżka, aby wypocząć. Jeżeli w odpowiednio szybkim czasie nie zaśnie lub wypije eliksiru wigoru, może nawet zemdleć.
Trwałość: Po 4 postach następuje omdlenie (na 3 posty).

ELIKSIR BÓLU
Rozpoznanie: Czerwony płyn z żółtymi granulkami.
Działanie: Po jego spożyciu ma się wrażenie, iż ciało jest otoczone płomieniami, nakłuwane igłami i oblewane kwasem jednocześnie. Ból jest niemalże nie do zniesienia. Istnieje on jednakże tylko w umyśle ofiary i nie powoduje prawdziwego uszczerbku na zdrowiu.
Trwałość: 3 posty.

Poziom 3

ELIKSIR TRUJĄCY
Rozpoznanie: Intensywnie zielony. Gęsty, skwierczący.
Działanie: Bardzo potężna substancja, która w ekstremalnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Innymi skutkami są osłabienie odporności, trudności w koncentracji i wymioty. Można podać go doustnie lub poprzez krew.
Trwałość: Stała, aż do spożycia antidotum.

ELIKSIR NIENAWIŚCI
Rozpoznanie: Zielony i spleśniały eliksir miłosny.
Działanie: Wzbudza niechęć i odrazę do pierwszej osoby, którą się zobaczy. Jest to uczucie na tyle silne, iż ma się ochotę widzieć cierpienie, rozpacz i smutek tej postaci.
Trwałość: 5 postów.

ELIKSIR ŻRĄCY
Rozpoznanie: Czerwony, bulgoczący roztwór.
Działanie: Kwas, który wypala wszystko, co zostanie nim polane. Bardzo niebezpieczny wywar. Zabronione jest spożywanie go, gdyż potrafi uszkodzić wnętrzności i doprowadzić do śmierci.
Trwałość: ...

ELIKSIRY
LEGENDARNE
Są to napoje, które występują tylko w pogłoskach tubylców. Nie do końca wiadomo czy w ogóle istnieją. Niektórzy opowiadają o tajemniczym wywarze śmierci, powodującym natychmiastowy zgon osoby, która go wypije. Inni mówią o eliksirze nauki, który sprawia, iż wiedza przyswajana jest w ciągu sekundy. Napój ożywienia ma przywracać do życia zmarłych, natomiast miłości skutkować prawdziwym i bezinteresownym uczuciem.
Nikt nie jest w stanie stwierdzić czy dane wywary rzeczywiście istnieją. Być może są jedynie legendą, acz ponoć w każdej z nich ukryte jest ziarenko prawdy. Wielcy Mistrzowie zdają się nie wierzyć w tak niepospolite zdolności napojów, jednak szamani i talenowie często twierdzą, że je widzieli.

Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Spis eliksirów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: