IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Magia

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Magia Empty
PisanieTemat: Magia   Magia Xwav4GrPią Maj 29, 2015 3:31 pm

Czym w ogóle jest ta magia? Badacze, którzy zauważyli dziwne rytuały odprawiane przez tubylców, nie mogli im się nadziwić. Zazdrościli, nie mając pojęcia, że i oni są w stanie używać tych zdolności. Panująca tu bowiem aura i energia umożliwiała stosowanie nadnaturalnych tajników. Jednak tylko nieliczni potrafili opanować je na wyśmienitym poziomie.

Uwaga! Postać nie może dowiedzieć się o magii znikąd. Musi być to fabularnie uzasadnione. Należy przejść niezbędne szkolenia, aby władać naturami energii. Istnieje możliwość otrzymania następnego poziomu wtajemniczenia jako nagrodę za misję lub zdarzenie losowe. Katedra Wiedzy również praktykuje pewne rodzaje magii.

Mistrzowie Magii to bohaterowie niezależni prowadzeni przez Mistrzów Gry. Mogą oni uczyć postacie panowania nad zdolnościami, dawać im wskazówki lub stawiać na ich drodze przeszkody.

ENERGIA OGNIA
Odznacza się tym, iż jest bardzo różnorodna. Ciężko zgłębić jej tajniki, aczkolwiek jeżeli ktoś tego dokona, jest w stanie rzucać wiele uroków i czarów. Z kwintesencją tej natury wiąże się jednak fakt, iż jest ona najbardziej niestabilna, a przy tym również niebezpieczna. Niepoprawnie użyta może skutkować poparzeniami oraz innego typu ranami. Należy obchodzić się z nią ostrożnie i stanowczo.
Osoby, które najlepiej odzwierciedlają dany żywioł są pełne energii, chęci do działania, nie lubią zastoju i flegmatyczności w swoim życiu. Bardzo często wybierają się na misje i wyprawy w celu odkrycia nowych rzeczy. Uwielbiają zmiany i łatwo się do nich przystosowują.


ENERGIA WODY
Wydaje się być najbardziej spokojna i statyczna, co bywa bardzo mylące. Mimo, iż na początku nie jest trudna do zgłębienia, z czasem staje się bardziej wymagająca. Energia ta jest siostrą bliźniaczką ognistej, a zarazem jej przeciwieństwem. Jest stała i niezmienna, a przy tym bardzo tajemnicza. Osądzanie jej po pozorach bywa mylące, gdyż w rzeczywistości potrafi być bardzo groźna.
Magowie, którzy posługują się daną magią są z reguły opanowani i niezwykle ciężko jest wytrącić ich z równowagi. Potrafią wykonywać swoje zadania z pełną pasją. Są wyśmienitymi przywódcami i liderami grup, a także nauczycielami. Bardzo dobrze czują się w samotności, choć zwykle nie przeszkadza im towarzystwo.


ENERGIA POWIETRZA
Nie da się jej zrozumieć bez poznania samego siebie oraz pełnej kontroli nad własnym umysłem. Prowadzi do samodoskonalenia, wzmożenia kreatywności oraz opanowania emocji. Po zgłębieniu danych aspektów umożliwia między innymi niewerbalne kontaktowanie się z innymi istotami, a także rozwiązanie wielu zagadek.
Osoby, wybierające ten żywioł często są dumne i samotne z wyboru. Lubią polegać na własnych instynktach i nie cierpią uległości. Bywają również nieznośnie uparte.


ENERGIA ZIEMI
Dzięki akceptacji otaczającego świata i miłości do zwierząt oraz roślin, poznanie jej staje się o wiele prostsze. Jest uosobieniem jedności z naturą. Nie oznacza to jednak, iż nie potrafi być groźna. Źle potraktowana jest w stanie oddać z nawiązką, a także zaskoczyć przeciwników. Ochrania swoje dzieci, którymi są plony oraz istoty żywe.
Magowie, lubujący się w harmonii z pewnością będą najlepszymi użytkownikami tej energii. Odznaczają się szacunkiem do innych, a także tolerancją. Rzadko mieszają się w nieswoje sprawy, gdyż cenią cudzą oraz własną prywatność. Są stoikami, cenią sobie spokój i swobodę.


ALCHEMIA
Jedna z dziedzin magii, która skupia się na tworzeniu eliksirów. Praktykować ją może dosłownie każdy, jednak pod warunkiem, że pozna odpowiednie receptury. Kolejną kwestią jest zdobycie niezwykle rzadkich roślin i subtelnych składników. Sporządzanie wywaru powinno odbywać się w sterylnych warunkach. Potrzebny jest kociołek, łyżka oraz zielony płomień. Niektóre z wiedźm udostępniają owe produkty.
Każdy eliksir zamknięty musi być w fiolce, która jest dokładnie odmierzoną jedną dozą. Jeżeli wypije się go za dużo lub za mało, straci on swoje działanie. W przypadku przedawkowania zaobserwowano wiele skutków ubocznych, takich jak: łysienie, czyraki, gorączka, rumieńce na twarzy, zielone plamy na ciele, ślinotok. Rzecz jasna nie wszystkie na raz!
W razie wątpliwości - każdy indywidualnie odczuwa smak wywaru. Dla jednej osoby może być on gorzki, a dla drugiej słodki. Wyjątkiem jest eliksir prawdy, którego nie da się wyczuć.
Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Magia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: