IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Wzór Karty Postaci

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Wzór Karty Postaci Empty
PisanieTemat: Wzór Karty Postaci   Wzór Karty Postaci Xwav4GrSob Maj 30, 2015 2:22 am

Ludzie
Kod:
<div class="kp">
<div class="tit">Metryczka</div>
● Imię:
● Nazwisko:
● Wiek:
● Pochodzenie:
● Wykształcenie:

<div class="tit">Cechy Osobowe</div>
● Wygląd:
● Charakter:
● Umiejętności:
● Defekty:
● Inne:

<div class="tit">Statystyki</div>
● Tężyzna:
● Zręczność:
● Spryt:
● Charyzma:

<div class="tit">Historia</div>
...

<div class="tit">Multikonta</div>
[center]...[/center]
</div>

Podgląd:
 

Mutanty
Kod:
<div class="kp">
<div class="tit">Metryczka</div>
● Imię:
● Nazwisko:
● Wiek:
● Pochodzenie:
● Wykształcenie:

<div class="tit">Cechy Osobowe</div>
● Wygląd:
● Charakter:
● Umiejętności:
● Defekty:
● Inne:

<div class="tit">Mutacja</div>
● Opis:
● Rozwój:

<div class="tit">Statystyki</div>
● Tężyzna:
● Zręczność:
● Spryt:
● Charyzma:

<div class="tit">Historia</div>
...

<div class="tit">Multikonta</div>
[center]...[/center]
</div>

Podgląd:
 

Objaśnienia
» Nie trzeba korzystać z zamieszczonego powyżej kodu i można go dowolnie edytować, aczkolwiek w karcie postaci muszą znaleźć się podane w czytelny sposób poniższe informacje.
» Jeżeli ktoś ma problemy z kartą postaci, jej oprawą graficzną lub kodami, z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami proszę zwracać się do Shatte.● Imię, nazwisko i pochodzenie postaci ●
Prosimy o przemyślenie tych aspektów, gdyż nie będzie później możliwości ich zmiany. Warto też zauważyć, iż osoba wywodząca się z Japonii raczej nie będzie piastowała miana typowo amerykańskiego itd.

● Wiek, wykształcenie ●
Są to powiązane ze sobą punkty. Przyjmuje się, że osoby, które nie ukończyły 18 roku życia posiadają wykształcenie podstawowe, starsi natomiast średnie i/lub zawodowe. Po ukończeniu studiów (22-24) lata, zdobywa się kwalifikacje wyższe. Jeżeli ktoś ma ambicje, może opisać kierunki kształcenia postaci oraz wszystkie szkoły, do których uczęszczała. Czemu by nie?

● Wygląd ●
Winien zawierać wzrost, wagę, opis sylwetki oraz twarzy postaci. Urozmaicić go można o styl ubioru i uczesania. Należy umieścić co najmniej jeden oszpecający element (blizna, nieproporcjonalne ciało, zbyt wysokie czoło itp), gdyż nikt nie jest idealny.
W przypadku ludzi wymagane jest min. 250 słów, a mutantów i talenów 500.


● Charakter ●
Jakie priorytety ma nasz bohater? Co chciałby w życiu robić i czym się interesuje? Czy ma altruistyczne, pozytywne podejście do innych, a może jest snobistycznym egoistą? Każda postać musi mieć chociaż 3 pozytywne i negatywne cechy.
W przypadku ludzi wymagane jest min. 250 słów, a mutantów i talenów 400.


● Umiejętności ●

● Defekty ●
Są to rzeczy, z którymi nasza postać sobie nie radzi. Cechy, utrudniające jej życie i kooperację z innymi graczami, a także fobie. Definiują one bohatera i nadają mu więcej realizmu, a także charakteru. Punkt ten nie tyczy się jednak tylko aspektów wewnętrznych. Defektem może być brak oka, nieuleczalna choroba, itd.
Należy wymienić minimum dwie takie słabości.


● Inne ●
Informacje, które są ważne i ciekawe, a nie zostały zamieszczone w innych punktach, gdyż do nich zwyczajnie nie pasują. Nie jest to pole obowiązkowe.

● Statystyki ●

● Historia ●
Dla ludzi nie jest obowiązkowa. Natomiast w przypadku mutantów i talenów wymagane jest co najmniej 500 słów. Jeżeli ktoś ma aspirację na napisanie historii dłuższej niż 2000 słów to powinien wstawić ją w tym dziale, a w karcie umieścić do niej odnośnik.

● Multikonta ●
Jeżeli prowadzicie już inną postać, w tym punkcie należy napisać jej nick. Osoby, które chcą pozostać anonimowe mogą wysłać informację na pw do jednego z administratorów.

● Mutacja (dot. tylko mutantów) ●
» Opis - winien zawierać szczegółową charakterystykę zmian, które postać odniosła w skutek przeskoku światów. Transformacje na ciele i umyśle, dziwne i nietypowe zachowania, po prostu wszystko, co możliwe.
» Rozwój - mutacje posiadają trzy stadia zaawansowania. Pierwszy jest zwykle delikatny i przypomina niezbyt szkodliwą chorobę. Mogą w nim wystąpić również zaczątki przekształceń (wyrastający ogon, kły itp). Drugi stopień zachodzi po przeważnie bolesnej przemianie. Postać staje się pełnoprawnym mutantem, któremu raczej trudno ukryć się ze swoją aparycją. Trzecie stadium jest bardzo rzadkie, a przy tym niebezpieczne. Osoba traci siły, często przeistacza się w zwierzę lub potwora.
Należy opisać wszystkie etapy rozwoju dotyczące naszej postaci, gdyż każdy przedstawiciel tej rasy może przechodzić indywidualne zmiany. Warto przy tym zauważyć, że każdy mutant na starcie jest w pierwszym stadium rozwoju.


Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Wzór Karty Postaci
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  ::  :: Karty Postaci-
Skocz do: