IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Artefakty

Go down 
AutorWiadomość
Nothing
Administrator


Join date : 20/05/2015
Liczba postów : 39

Artefakty Empty
PisanieTemat: Artefakty   Artefakty Xwav4GrCzw Cze 11, 2015 2:58 pm


Artefakty
To przedmioty, które nie mają typowo bojowych właściwości. Są jednak nacechowane magią i niezwykle użyteczne w życiu codziennym. Potrafią umilić, a także urozmaicić nudne i szare dni. Niektóre z nich działają jedno- lub kilkurazowo, a potem tracą użyteczność. Inne nie mają ograniczeń.
Lista nie zawiera wszystkich istniejących artefaktów i będzie
na bieżąco uzupełniana wraz z odkrywaniem ich na fabule.


BALONIK „UROCZOŚCI”
Przedmiot, który w nieodpowiednich rękach może być groźny. Za sprawą magicznej iluzji artefakt sprawia, że jego posiadacz wydaje się być godny zaufania i uroczy.
Działanie: należy trzymać go w dłoni. Z czasem ucieka z niego powietrze i traci moc (po ok. 20 postach).
Ilość:: 0/?.

CICHOBIEGI
Skórzane buty, które przyozdobione są pazurami. Ich posiadacz wzbudza wielkie zaufanie zwierząt. Szanują go one niczym własnego przywódcę, co znacznie ułatwia oswojenie bestii.
Działanie: trzeba je nałożyć.
Ilość:: 0/3.

GWIAZDKA
Przenośna i niewymagająca energii elektrycznej latarka. Oświetla drogę nawet podczas najciemniejszych nocy, a jej blask nigdy nie gaśnie. Dodatkowo, jest na tyle mała, że mieści się w kieszeni.
Działanie: trwałe.
Ilość:: 0/x.

KOKARDKA PAMIĘCI
W magiczny sposób stymuluje mózg osoby, która go nosi. Posiadacz tego niezwykłego przedmiotu pochwalić się może niezwykłą i niezawodną pamięcią. Jest to jednak typowo damski gadżet.
Działanie: trzeba mieć ją wpiętą we włosy.
Ilość:: 0/?.

KORONA MROKU
Pogłoski mówią, iż była ona noszona przez Królową Ashtale, która w zagadkowy sposób zaginęła. Ozdoba ta przepadła wraz z kobietą i do dziś stanowi zagadkę. Niektórzy nawet powątpiewają w jej istnienie.
Działanie: nieznane.
Ilość:: 0/?.

MROŹNA WRÓŻKA
Maleńki przedmiot, który jest świetnym „lekiem” na gorączkę. Podczas ciężkich upałów lub długiego pobytu na pustyni można go użyć, aby się ochłodzić i przywrócić temperaturę ciała do 36 stopni.
Działanie: poprzez potrząśnięcie.
Ilość:: 0/?.

OCHRONNY WISIOREK
W jego wnętrzu żyją dobre duszki, które w momencie zagrożenia osłaniają posiadacza przed magicznymi atakami. Wtedy ich byt dobiega końca i znikają, a artefakt staje się jedynie ozdobą.
Działanie: jednorazowe.
Ilość:: 0/3.

PELERYNA NIEWIDKA
Stylowe, a przy tym niezwykle wygodne odzienie uszyte z magicznego materiału. Sprawia, iż osoba, która go założy staje się niewidzialna. Jest to jednak bardzo rzadki oraz cenny przedmiot.
Działanie: należy się nią okryć.
Ilość: 0/3.

PIÓRO PRAWDY
W Ashtale nie ma czegoś takiego jak esemesy, ale za to pisanie listów jest bardzo popularne. Posługiwanie się takim piórem sprawi, że można napisać tylko prawdę. Warto więc podarować je w prezencie ukochanemu!
Działanie: trwałe.
Ilość:: 0/x.

PRZYJACIEL JEZIORA
Pierścień, który zrobiony jest z bardzo rzadkiego kamienia. Znaleźć go można jedynie na dnie oceanu. Umożliwia oddychanie pod wodą, a co za tym idzie otwiera wiele nowych możliwości (jak spotkanie Krakena).
Działanie: trwałe.
Ilość:: 0/3.

SMOCZA KULA
Artefakt, który służy jako obiekt teleportujący. Wystarczy rzucić go pod swoje lub cudze nogi, a osoba zostanie przeniesiona do Świątyni Smoka. Znajduje się ona na neutralnych terenach i znana jest jako azyl.
Działanie: jednorazowe, po użyciu pęka na kawałki.
Ilość:: 0/x.

TOREBKA TAJEMNIC
Schowek bez dna. Można umieścić w nim wiele, acz niedużych rzeczy. Najciekawszą właściwością tejże torebki jest to, że przedmioty z jej wnętrza może wyjąć jedynie osoba, która je tam umieściła.
Działanie: trwałe.
Ilość:: 0/?.

WILCZY GWIZDEK
Kunsztowny przedmiot na srebrnym łańcuszku. Jeżeli ma się go zawieszonego na szyi, nie ulega się zgubnemu działaniu gwizdka. Mianowicie każdy, kto go usłyszy, zostaje krótkotrwale ogłuszony.
Działanie: 3 posty, 3 przerwy.
Ilość:: 0/?.

Powrót do góry Go down
https://nothing.forumpl.net/t123-shatte
 
Artefakty
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Nothing more than nothing ~  :: Tereny wspaniałe :: Księga Zasad-
Skocz do: